Profilaktyka i promocja zdrowia
w placówce oświatowej
Rozwijanie wiedzy, umiejętności i postaw oraz kompetencji kluczowych z zakresu edukacji zdrowotnej
Cele szkolenia:
- wyjaśnienie zależności pomiędzy zdrowiem fizycznym
a zdrowiem psychicznym, - pokazanie znaczenia edukacji zdrowotnej w szkole,
- przypomnienie edukacji zdrowotnej w podstawie programowej,
- zachęcenie do działań promujących zdrowie,
- rozwijanie wiedzy, umiejętności i postaw oraz kompetencji kluczowych w zakresie edukacji zdrowotnej.

PROGRAM SZKOLENIA
Część merytoryczna:
- Umożliwienie uczniom dostępu do produktów i napojów
o najwyższych walorach zdrowotnych oraz właściwa organizacja posiłków. - Podejmowanie działań w zakresie edukacji żywieniowej, jako elementu edukacji zdrowotnej.
- Wspólne drugie śniadanie w szkole.
- Szkoły Promujące Zdrowie.
- Odpowiednia aktywność fizyczna.
- Umiejętność radzenia sobie ze stresem.
- Zdrowie psychiczne, jak o nie dbać.
- Bezpieczeństwo i higiena.
Część praktyczna:
- Wykaz aktów prawnych.
- Polecenie literatury.
- Polecenie tematycznych stron internetowych.
- Wypracowanie praktycznych rozwiązań.
- Opracowanie scenariuszy zajęć.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
- Forma szkolenia – online.
- Czas trwania szkolenia – 3 godziny dydaktyczne.
- Szkolenie dla rad pedagogicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
- W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele z 2-3 szkół, koszty szkolenia zostaną podzielone na wszystkie placówki.
- Uczestnicy otrzymują po szkoleniu imienne certyfikaty zgodne z rozporządzeniem MEiN i materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
- Dzień przed szkoleniem na podany
w formularzu zamówienia adres mailowy zostanie wysłany link do wydarzenia.


